ГО "АВТР"

Экология Обложка для записей, копия (1)

Крокуємо Стратегією розвитку

Ми починаємо новий проєкт «Крокуємо Стратегією розвитку і розробляємо «Концепцію Нуль відходів» в Сіверської громаді» з метою впровадження Стратегії розвитку Сіверської МТГ та популяризації європейських підходів до вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами (ТПВ)

ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» розпочинає комплексну підтримку Сіверської
ОТГ у розробці концепції «Нуль відходів».

Громадська організація «Асоціація «Відродження та розвиток» починає новий проєкт «Крокуємо Стратегією розвитку і розробляємо «Концепцію Нуль відходів» в Сіверської громаді» з метою впровадження Стратегії розвитку Сіверської МТГ та популяризації європейських підходів до вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами
(ТПВ).

Протягом минулого року члени громадської організації працювали з мешканцями Сіверської ОТГ у напрямку екології при роботі над Стратегією розвитку Сіверської МТГ до 2027 року в напрямку захисту довкілля, яка дороблялась за підтримки Міжнародного Фонду
«Відродження» та Європейського Союзу. Під час співпраці було зауважено, що незважаючи на наявні теоретичні знання стосовно важливості зменшення відходів в громаді відсутня культура екологічного відношення до відходів.

Після пропозицій експертів-екологів, які були долучені до робочої групи по доопрацюванню
Стратегії розвитку щодо питань екології, була додана розробка місцевої концепції «Нуль відходів», але рівень обізнаності і практичних знань мешканців є недостатнім для реалізації цього завдання.

Тому виникла необхідність додаткової підтримки для вирішення цієї проблеми. Проєкт передбачає створення ефективної моделі співпраці підприємств, проведеннянавчально просвітницького циклу, проведення місцевої адвокаційної кампанії щодо зменшення викидів споживаних речей для привернення уваги до зміни споживчої ідеології. Важливим етапом проєкту буде створення Сіверської громадської спільноти щодо запобігання утворенню відходів, визначення кращих еко-практик місцевими підприємствами, залучення місцевої влади для відзнаки їх внеску у екологічний розвиток громади.

Рух «zero waste», або «нуль відходів», набув популярності на початку нового тисячоліття. Основна його діяльність спрямована на мінімізацію відходів, що виникають у наслідок виробничих процесів, і побутового сміття, яке утворює людина. Філософія «нуль відходів» має кілька напрямків, але загальна мета – запобігти забрудненню планети та зменшити кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище.

Стратегія руху полягає у відмові від споживацького стилю життя й у налагодженні замкнутого циклу використання ресурсів, унаслідок якого відходи не потраплятимуть на сміттєзвалища, а отримуватимуть нове життя у вигляді переробленої сировини. На побутовому рівні йдеться про відмову від одноразової продукції (поліетиленових пакетів, пластикового посуду, недовговічного одягу тощо), відповідальність за подальшу переробку відходів, які продукує людина, і подовження життя речей, якими вона користується.

Діяльність відбувається в рамках проєкту за підтримки Міжнародного фонду
“Відродження” та European Union in Ukraine. Партнерами проекту є Сіверська
міська рада, ГО «Для людей» та інші.

Поделиться этой новостью

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on whatsapp
WhatsApp

Наші новини

Другий цикл семінарів Ресурсного Центру

Новий рок розпочався для команди нашої організації з проведення другого циклу семінарів у громадах Донецької області в межах проєкту «Сучасний погляд на представницьку демократію: ОСНи Донеччини», за фінансовою підтримкою Міжнародний фонд “Відродження” та European Union in Ukraine.

Дізнайся більше »

Візит Ирини Миронової, виконавчої директорки ГО «Нуль відходів Львів» до Сіверської МТГ

Тренерка Ірина Миронова, виконавча директорка ГО “Нуль Відходів Львів” завітала до Сіверської МТГ для проведення дводеннего тренінгу і зустрічі з мешканцями в межах нашого проєкту з метою втілення Концепції Нуль Відходів Стратегії громади

Дізнайся більше »

Крокуємо Стратегією розвитку

Ми починаємо новий проєкт «Крокуємо Стратегією розвитку і розробляємо «Концепцію Нуль відходів» в Сіверської громаді» з метою впровадження Стратегії розвитку Сіверської МТГ та популяризації європейських підходів до вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами (ТПВ)

Дізнайся більше »

Стратегія Сіверської ОТГ до 2027 року

Наявність обґрунтованого розділу щодо захисту довкілля в Стратегії розвитку Сіверської громади до 2027 року та міської бюджетної програми дозволить побудувати більш якісну комунікацію з донорами, обласними та державними фондами для вирішення проблем.

Дізнайся більше »

Місцева екологічна конференція “Сіверська еко громада 2027”

26 жовтня відбулась Місцева екологічна конференція «Сіверська еко громада 2027 –перспективи розвитку громади та забезпечення сталого управління природними ресурсами», на якої були підведені підсумки річного напрацювання та розробки Стратегії розвитку Сіверської МТГ.

Дізнайся більше »