ГО "АВТР"

Экология Обложка для записей, копия

Навчальний візит команди Ресурсного Центру

З метою підвищення аналітично-експертною спроможності члени команди РЦ АВТР прийняли участь у навчальному візиті до ВГО АССН у м. Одеса 8-12 вересня.

Ресурсний центр місцевої демократії на базі громадської організації «Асоціація Відродження та розвиток» працює у Донецькій області з 2012 року. Ресурсний центр має значний досвід у наданні безкоштовної правової допомоги населенню, розвитку демократичних інститутів, співпраці громадськості та влади, посиленні спроможності неурядових організацій, підвищенні прозорості та підзвітності влади. Команда РЦ активно працює над покращенням комунікації між місцевими радами та населенням, залученням молоді до вироблення управлінських рішень, розвитком самоорганізації населення на рівні громад, аналізом спроможності соціальної-економічної інфраструктури ОТГ. 

З метою підвищення аналітично-експертною спроможності РЦ АВТР члени команди прийняли участь у навчальному візиті до ВГО АССН у м. Одеса 9-12 вересня. Крім навчання вони мали можливість обговорити з експертами ВГО АССН запланованого в рамках проєкту «Сучасний погляд на представницьку демократію: ОСНи Донеччини» за підтримкою Міжнародного Фонду «Відродження» дослідження.

Під час навчальної поїздки члени команди змогли віч-на-віч поспілкуватись з експертами ВГО АССН. Олександра Калашнікова надала дуже змістовну та цікаву інформацію о сучасних методиках та інструментах місцевою демократії, приклади  успішні практики роботи з мешканцями, свій досвід діяльності в периферійних громадах Одеської області. Вікторія Баласанян провела дуже цікавий екскурс в соціологію як науку, розібрали чим дослідження громадськості відрізняються від професійних соціологічних досліджень, які є методи та як в рамках проєкту більш якісно виконати поставлену задачу. Катерина Златіна розібрала комунікаційні політики та привела приклади успішних кейсів донесення необхідної інформації до мешканців.

 

Дякуємо Олександрі Калашнікової за екскурсію Зеленим театром, та за спілкування із Дьяченко Юрієм, Станіславом Драгановим та Олексієм Ткаченко про політизацію інструментів громадської участі, розвиток самоорганізації, урбанізм та активізм. Було дуже цікаво та змістовно. Впевненні що продовжимо співпрацю для розвитку громад Донеччини. 

«Можливість підвищити свій рівень знань у цій сфері дуже корисна і важлива для мене особисто і для всієї нашої команди. Ми завжди раді такій можливості і відкриті до нових знань, особливо коли реформа децентралізації наближається до кінця і по всій країні збільшується кількість ОСНів, а також помітна якість їх праці. Я вірю, що за допомогою цього проєкту ми зможемо сприяти переосмисленню використання інструментів місцевої демократії в сучасних умовах в громадах Донецької області» – поділилась враженнями експерт РЦ Дудник Лілія.

В поїздці прийняли участь експерти, які постійно займаються консультаційно–інформаційною діяльністю місцевих громад Донецької області та аналізом МНПА, тому отримати навчання від експертів Аналітичного центру ВГО АССН це унікальна можливість, яка дозволить бути більш корисними для громад Донецької області. 

 

Досвід нашої роботи дозволяє стверджувати, що в період 2017-2020 років в Донецької області, порушилось розуміння важливості функціювання системи органів самоорганізації населення в громадах. Активно співпрацюючи з партнерськими організаціями і членами Мережі Ресурсних Центрів можемо констатувати, що в регіоні залишається низкою обізнаність представників громад щодо форм безпосереднього народовладдя. Периферійні громади майже не мають представництва в нових умова. На низькому рівні обізнаність мешканців стосовно використання інструментів місцевої демократії, особливо щодо відстоювання прав на їх застосування, практик громадського контролю. 

 

Діяльність відбувається в рамках проєкту EU4USociety за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу. Партнерами проекту є Сіверська міська рада, ГО «Для людей» та інші.

Поделиться этой новостью

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on whatsapp
WhatsApp

Наші новини

Другий цикл семінарів Ресурсного Центру

Новий рок розпочався для команди нашої організації з проведення другого циклу семінарів у громадах Донецької області в межах проєкту «Сучасний погляд на представницьку демократію: ОСНи Донеччини», за фінансовою підтримкою Міжнародний фонд “Відродження” та European Union in Ukraine.

Дізнайся більше »

Візит Ирини Миронової, виконавчої директорки ГО «Нуль відходів Львів» до Сіверської МТГ

Тренерка Ірина Миронова, виконавча директорка ГО “Нуль Відходів Львів” завітала до Сіверської МТГ для проведення дводеннего тренінгу і зустрічі з мешканцями в межах нашого проєкту з метою втілення Концепції Нуль Відходів Стратегії громади

Дізнайся більше »

Крокуємо Стратегією розвитку

Ми починаємо новий проєкт «Крокуємо Стратегією розвитку і розробляємо «Концепцію Нуль відходів» в Сіверської громаді» з метою впровадження Стратегії розвитку Сіверської МТГ та популяризації європейських підходів до вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами (ТПВ)

Дізнайся більше »

Стратегія Сіверської ОТГ до 2027 року

Наявність обґрунтованого розділу щодо захисту довкілля в Стратегії розвитку Сіверської громади до 2027 року та міської бюджетної програми дозволить побудувати більш якісну комунікацію з донорами, обласними та державними фондами для вирішення проблем.

Дізнайся більше »

Місцева екологічна конференція “Сіверська еко громада 2027”

26 жовтня відбулась Місцева екологічна конференція «Сіверська еко громада 2027 –перспективи розвитку громади та забезпечення сталого управління природними ресурсами», на якої були підведені підсумки річного напрацювання та розробки Стратегії розвитку Сіверської МТГ.

Дізнайся більше »