ГО "АВТР"

РЦ ГО АВТР

Навчальний візит команди Ресурсного Центру

З метою підвищення аналітично-експертною спроможності члени команди РЦ АВТР прийняли участь у навчальному візиті до ВГО АССН у м. Одеса 8-12 вересня.

Ресурсний центр місцевої демократії на базі громадської організації «Асоціація Відродження та розвиток» працює у Донецькій області з 2012 року. Ресурсний центр має значний досвід у наданні безкоштовної правової допомоги населенню, розвитку демократичних інститутів, співпраці громадськості та влади, посиленні спроможності неурядових організацій, підвищенні прозорості та підзвітності влади. Команда РЦ активно працює над покращенням комунікації між місцевими радами та населенням, залученням молоді до вироблення управлінських рішень, розвитком самоорганізації населення на рівні громад, аналізом спроможності соціальної-економічної інфраструктури ОТГ. 

З метою підвищення аналітично-експертною спроможності РЦ АВТР члени команди прийняли участь у навчальному візиті до ВГО АССН у м. Одеса 9-12 вересня. Крім навчання вони мали можливість обговорити з експертами ВГО АССН запланованого в рамках проєкту «Сучасний погляд на представницьку демократію: ОСНи Донеччини» за підтримкою Міжнародного Фонду «Відродження» дослідження.

Під час навчальної поїздки члени команди змогли віч-на-віч поспілкуватись з експертами ВГО АССН. Олександра Калашнікова надала дуже змістовну та цікаву інформацію о сучасних методиках та інструментах місцевою демократії, приклади  успішні практики роботи з мешканцями, свій досвід діяльності в периферійних громадах Одеської області. Вікторія Баласанян провела дуже цікавий екскурс в соціологію як науку, розібрали чим дослідження громадськості відрізняються від професійних соціологічних досліджень, які є методи та як в рамках проєкту більш якісно виконати поставлену задачу. Катерина Златіна розібрала комунікаційні політики та привела приклади успішних кейсів донесення необхідної інформації до мешканців.

 

Дякуємо Олександрі Калашнікової за екскурсію Зеленим театром, та за спілкування із Дьяченко Юрієм, Станіславом Драгановим та Олексієм Ткаченко про політизацію інструментів громадської участі, розвиток самоорганізації, урбанізм та активізм. Було дуже цікаво та змістовно. Впевненні що продовжимо співпрацю для розвитку громад Донеччини. 

«Можливість підвищити свій рівень знань у цій сфері дуже корисна і важлива для мене особисто і для всієї нашої команди. Ми завжди раді такій можливості і відкриті до нових знань, особливо коли реформа децентралізації наближається до кінця і по всій країні збільшується кількість ОСНів, а також помітна якість їх праці. Я вірю, що за допомогою цього проєкту ми зможемо сприяти переосмисленню використання інструментів місцевої демократії в сучасних умовах в громадах Донецької області» – поділилась враженнями експерт РЦ Дудник Лілія.

В поїздці прийняли участь експерти, які постійно займаються консультаційно–інформаційною діяльністю місцевих громад Донецької області та аналізом МНПА, тому отримати навчання від експертів Аналітичного центру ВГО АССН це унікальна можливість, яка дозволить бути більш корисними для громад Донецької області. 

 

Досвід нашої роботи дозволяє стверджувати, що в період 2017-2020 років в Донецької області, порушилось розуміння важливості функціювання системи органів самоорганізації населення в громадах. Активно співпрацюючи з партнерськими організаціями і членами Мережі Ресурсних Центрів можемо констатувати, що в регіоні залишається низкою обізнаність представників громад щодо форм безпосереднього народовладдя. Периферійні громади майже не мають представництва в нових умова. На низькому рівні обізнаність мешканців стосовно використання інструментів місцевої демократії, особливо щодо відстоювання прав на їх застосування, практик громадського контролю. 

 

Діяльність відбувається в рамках проєкту EU4USociety за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу. Партнерами проекту є Сіверська міська рада, ГО «Для людей» та інші.

Поделиться этой новостью

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on whatsapp
WhatsApp

Наші новини

Громадські слухання для обговорення Стратегіїї розвитку Сіверської ОТГ

10-12 серпня команда проєкту провела три зустрічі з мешканцями с. Дронівка, с. Різниківка і с. Серебрянка. Під час заходу у форматі громадських слухань була представлена нова стратегія розвитку Сіверської ОТГ до 2027 року.

Дізнайся більше »