16 мар 2016

Права людини та місцева демократія

Права людини та місцева демократія

 

  З 11 по 14 березня 2016 року в місті Чернігові в Домі прав людини проходив тренінг  в рамках проекту  «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за підтримки Європейського союзу під назвою «Права людини та місцева демократія».

 

  У перший день тренінгу учасників ознайомив з історії еволюції, прав людини та місцевою демократією Роман Романов (фонд «Відродження», директор напрямку «Людина і правосуддя»).

Права людини та місцева демократія

 

 

  Далі було розглянуто види  місцевої демократії на прикладах США та Англії. Тренер зауважив, що окремим розділом прав людини є права дитини, тому що дитина - це маленький громадянин, який має свої права та свободи.

 

Права людини та місцева демократія

 

  На другий день учасникам розповіли про інстанцію, до якої звертається людина, коли її права порушують - про суд.

  Темою третього дня стало використання міжнародних стандартів захисту прав людини.

 

  Як розказали учасникам, найвищою інстанцією з захисту прав людини є Європейський суд. До нього  можна звернутися лише після того, коли пройдеш усі судові рівні своєї країни. Було розглянуто кілька прикладів справ Європейського суду . Потім була робота в групах, де кожен міг відчути себе суддею, заявником чи відповідачем.

 

Права людини та місцева демократія

 

  Систематизував знання, які отримали учасники, підсумки тренінгу провели на 4 день .

  Лілія Дудник, член ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» взяла активну участь у тренінгу, а також набулася нових знань та навиків з захисту прав людини та місцевої демократії.